De Britten hebben van de EU27 nog eens zes maanden uitstel gekregen om te bepalen of en hoe ze de EU willen verlaten. De ‘Halloween Brexit‘ staat nu gepland voor 31 oktober 2019. De grote vraag is: wat gaan de de Britten doen met die extra tijd? Ze zijn tot nu toe nog geen stap dichter bij de uitgang van de EU gekomen, laat staan bij een idee over een toekomstige relatie met de rest van Europa.
De geschiedenis laat zien dat het antwoord vrij duidelijk is, maar Britse fantoompijn om een verloren wereldrijk staat in de weg van Europese toekomst. Daarover publiceerde MO* Mondiaal Magazine een analyse die ik schreef op basis van De nieuwe rafelrand van Europa – De eeuwenlange voorgeschiedenis van Brexit en Trump.
Wie meer wil weten over dat boek kan terecht bij de recensie door Paul van der Steen in dagblad Trouw, bij de recensie door Miel Groten van de Jonge Historici of het oordeel van Mark Beumer in Kleio-Historia.